Tiedustelut

Tältä sivulta löydät Häät-lehden tässä numerossa esiteltyjen tuotteiden ja palveluiden yhteystiedot.

 A Aerosoles 09 5607521

Alko 020 711711 alko.fi

Annette Tillander 09 670100 annettetillander.fi

Au3 Kultasepät 09 43650090 au3.fi

A. Tillander 020 7000620 alexandertillander.fi

 b Belizia belizia.fi

Black Pearl Photo Booth 045 8622822 blackpearl.fi

 c CaiSanni 044 7004433 caisanni.fi

Castellblanch bpf-finland.fi

Cavaliere cavaliere.se

City Hair Helsinki 09 630455 cityhair.net

Clas Ohlson 020 1112222 clasohlson.com

Clinique Transmeri 09 476400

Colore colore.fi

Country White 050 5551940 countrywhite.fi

 D Decanter 050 5413344 decanter.fi

Decora House 045 1215091 decorahouse.com

Duni duni.fi

 e Elizabeth Arden elizabetharden.com

Elvari 050 4481141 elvari.fi

Emma Jokelainen 050 3673416 emmajokelainen.com

Emmerling emmerling.eu

Enzo Romano 09 177224 seremonia.fi

Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura 045 1195319 epns.fi

Eurokangas 03 8792000 eurokangas.fi

Eveliina Mustonen 0400 692050 eveliinamustonen.com

Exuviance Health and Beauty Scandinavia 020 353370

 f Faber Art 09 605060 faberart.fi

Festive 010 2390490 festive.fi

Flora Varia 044 0876760 floravaria.fi

Flow kosmetiikka 040 7384230 flowkosmetiikka.fi

 g Gaggui jonna@gaggui.fi gaggui.fi

Glamour Lahti 03 7825160 glamourlahti.fi

Granit 09 42450670 granit.com

gTIE 0400 427876 gtie.com

Gustavelund 09 2737555 gustavelund.fi

 h Happy Socks happysocks.com

Hazylace hazylace@gmail.com hazylace.com

Kakslauttanen 016 667100 kakslauttanen.fi

House of Elliott 09 622 4078 houseofelliott.fi

Hugo Boss +453 3188000 hugoboss.com

Hunkydory 040 5526580 hunkydory.se

 i IdHAIR Finland 010 2799000

Iisakki Järvenpää 06 4340135 iisakkijarvenpaa.fi

Iittala 0204 396300 store.iittala.fi

Ikea 09 34829400 ikea.com

Isännän Valkoinen Risti 09 3434940

 j Janina Jaakkola makeadesign.fi

Joe Blasco Norris Cosmetics 09 2706051

Jon Richard jonrichard.com

Jovia 040 5932934 jovia.fi

Juhlamaailma 09 550055 juhlamaailma.fi

Jussituotteet 0400 664521 jussituotteet.fi

 k Kakkuhelmi 050 3391135

Kalevala Koru 0207 611390 kalevalakoru.fi

Kalliohovi 02 83881 kalliohovi.fi

Karkkikauppa Sweetheart 044 2760672 ­sweetheart.fi

Katie Burley Millinnery katieburley.com

Kataja parisuhdekeskus katajary.fi

Katajanokan Kasino 09 61286300 katajanokankasino.fi

Katri Tamminen 044 3308978 katritamminen.kuvat.fi

Kauneushoitola Evelyn 040 5050464 ­kauneushoitolaevelyn.fi

Kicks 09 3489331 kicks.fi

Kisu Korsi 040 5785503 kisukorsi.com

Kodin1 0106 2002 kodin1.com

Korres 09 74298881 korres.fi

Korus Design 03 2255877 korus.fi

Kukka Fiori 09 1219903 kukkakauppaturku.fi

Kukka ja Sisustus Neilikka 044 7179784 ­neilikka.fi

Kultajousi 020 7417600 kultajousi.fi

Kultakeskus 03 65711 kultakeskus.fi

KultaSarvi 02 2510503 kultasarvi.fi

Kultaseppä Ailio 014 272971 ailio.net

Kultaseppä Kulmala 09 629252 ­kultaseppa­kulmala.fi

Kultasepänliike E.Lindroos 09 1213866 lindrooshelsinki.fi

Kultasepänliike Qiva 014 612887 qiva.fi

Kultasepät Narsakka 010 2390490 festive.fi

Kyyhkylän Kartano 044 0203320 kyyhkyla.fi

 l Laatukoru 0400 110085 laatukoru.fi

Laurent-Perrier bpf-finland.fi

Lavem 050 9110613 muotitalotyynela.fi

The Left Shoe Company 010 2191505

Lierac ProCare 010 4395010

Lilly lilly.eu

Lindex 020 1422400

L’Oréal Paris 075 758000 lorealparis.fi

Lumi 020 7348870 lumiaccessories.com

Lumihopea lumihopeaa@gmail.com

Lumoava 040 3040201 lumoava.fi

Långvik 09 29599301 langvik.fi

Löwenmark 03 7347824 lowenmark.fi

 m Mádara 09 4544990 madaracosmetics.fi

Maikkulan Kartano 044 7403550 ­maikkulankartano.fi

MakeaDesign makeadesign.fi

Malmin Korupaja 09 3512800 korupaja.fi

Marie Jo 050 5013110 mariejo.com

Marvis probeautyscandinavia.com

Mia Höytö 044 5152750 miahoyto.com

Michaela Fagerudd 050 4670174 ­michaelafagerudd.com

Mikko Kaaresmaa 050 4103717 studiohuone.fi

Minna Parikka 09 667554 minnaparikka.com

Morsiuspukuliike Josefiina 03 7834617 josefiina.fi

Muotitalo Tyynelä 09 444750 muotitalotyynela.fi

Mustahöyhen 0400 433888 mustahoyhen.fi

 n Namitupa 06 4241912 namitupa.fi

Natalian Konditoria nataliankonditoria.fi

New Yorker 09 47890720

Nelly Stenroos facebook.com/ValokuvausNellyStenroos

Niinatar 09 2419770 niinatar.fi

Ninka 050 4420626 ninka.fi

Nougat 010 3873980 nougat.fi

Now and Forever 02 2306000 nowandforever.fi

 o Oitbacka Gård 040 5733449 oitbackagard.com

Olivia Rouge oliviarougeshop.com

Olkkari 050 5314440

Osuuskunta Timanttiset 09 4778520 timanttiset.fi

Oriflame oriflame.fi

OZ Jewel 09 6224433 ozjewel.com

 p Paletti Jewelry 09 4780500 palettijewelry.fi

Papershop 045 3599319 papershop.fi

Parone Design 040 5551946 paronedesign.com

Patricia 010 3222255 patricia.fi

Pentik 016 3722272 pentik.com

Pink Pewter pinkpewter.fi

Plantagen plantagen.fi

Poirier poirier.nl

Pop up kemut 050 3512815 popupkemut.fi

Pure Altitude 040 7127869 naturellement.fi

 r Rainbow Club 050 3411304 rainbowclub.co.uk

Raquel Cake Designer 0417540324

Remington 020 7710840

 s Sami Kallioniemi 045 1977172 kallioniemi.fi

Sandberg-timanttikorut 010 6338660 sandberg.fi

Santirso Pasión 040 8528423 santirsopasion.com

Saurum 040 3040201 saurum.fi

Seremonia 09 177224 seremonia.fi

Sinelli 020 7780620 sinelli.fi

Sisters in Bloom 045 8588222 sistersinbloom.fi

Somistevuokraamo somistevuokraamo.fi

Stockmann stockmann.com

Suomen Pukuvuokraamo 010 4401900 ­pukuvuokraamo.fi

Sydänkäpy 02 2517232 morsiuspuvutsydankapy.fi

 t Taidetekstaamo 040 5555474 taidetekstaamo.fi

Ted Baker 09 750775

Terre d'Oc 040 7127869 naturellement.fi

Jazzvintti 044 9715043 jazzvintti.fi

Tieroom tieroom.fi

Tiger tiger-stores.fi

Tiger of Sweden tigerofsweden.com

Tikata 09 7591380 tikata.fi

Tillander 044 7403385 tillander.fi

Tjäreborg 09 12371 tjareborg.fi

Toscanan Tuuli 045 8889606 toscanantuuli.com

Tuomas Lairila lairila.net

Turo Tailor 017 208111 turotailor.fi

 v V 10 Plus Ihola v10plus.fi

Valkoinen kreivitär 020 7597760 ­valkoinenkreivitar.fi

Valokuvaaja Katri Tamminen 044 3308978 katritamminen.kuvat.fi

Vanajanlinna 0600 550120 vanajanlinna.fi

Villi Vanilja 040 4865136 villivanilja.fi

Via Minnet 050 5326048 viaminnet.fi

 W Westerback 020 7000605 westerback.fi

Warehouse 0800 815757 warehouse.as

Wilvorst 050 9110 613 muotitalotyynela.fi

Jos mielestäsi listalta puuttuu joku, lähetä meille sähköpostia: haat@editus.fi (kirjoita viestin otsikkokenttään "Tiedustelut - Häät 1/2015"), niin etsimme yhteystiedon sinulle.